Zmarł Śp. Ks. kan. mgr Kazimierz Kiełbania

1947 - 2018

Ks. Kazimierz Kiełbania urodził się 9 czerwca 1947 r. w Kolonii Kryłów, parafia pw. Narodzenia NMP w Kryłowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katedrze Lubelskiej z rąk bpa Piotra Kałwy – 12 czerwca 1973 r.

Ks. Kazimierz Kiełbania duszpastersko pracował w następujących parafiach: Tarnogród (28.06.1973 – 27.09.1974) – jako wikariusz, Kijany (27.09.1974 – 13.09.1976) – jako wikariusz,    Kryłów (13.09.1976 – 12.06.1980) – jako wikariusz, Dzwola (12.06.1980 – 17.02.1989) – jako wikariusz,  Strzyżów (17.02.1989 – 07.06.2005) – jako proboszcz,  Siedliska (07.06.2005 – 20.08.2014) – jako proboszcz,  Łaszczówka (20.08.2014 – 16.08.2017) – jako rezydent.     Od 16 sierpnia 2017 r. nadal mieszkał na plebanii w Łaszczówce jako emeryt.

10 czerwca 1998 r. został mianowany Kanonikiem Honorowym Kapituły Konkatedralnej w Lubaczowie. 

Ks. Kazimierz zmarł 26 maja 2018 r. w Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. 

Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego zostanie odprawiona w poniedziałek, 28 maja 2018 r. o godz. 12.00. w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Łaszczówce.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Seniora Jana Śrutwy – poniedziałek, 28 maja 2018 r. o godz. 15.00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Kryłowie. Po Mszy św. pogrzebowej ciało zmarłego ks. Kazimierza zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Kryłowie.     

Śp. ks. Kazimierza polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.