Zmarł Śp. Ks. Roman Kulczycki

1957 - 2020

Ks. Roman Kulczycki urodził się 22 lutego 1957 r. w Cieszanowie.

Święcenia kapłańskie otrzymał 28 czerwca 1983 r. w Lubaczowie z rąk biskupa Mariana Rechowicza – Administratora Apostolskiego w Lubaczowie.  

 

Posługiwał duszpastersko w następujących placówkach:

Basznia Dolna  (09.07.1983 – 14.08.1984) – wikariusz,
Narol (14.08.1984 – 12.12.1987) – wikariusz,
Tarnoszyn (12.12.1987 – 01.08.1988) – wikariusz,
Tarnoszyn (01.08.1988 – 21.12.1988) – administrator,
Tarnoszyn (21.12.1988 – 03.07.1990) – proboszcz,   
Niemstów (03.07.1990 – 22.06.1993) – proboszcz,  
Francja (22.06.1993 – 04.11.1993) – urlop,
Łukawica (1993 – 07.05.1994) – wikariusz,
Francja / USA (07.05.1994 – 02.10.1997) – urlop,  
Rachanie (02.10.1997 – 24.08.1998) – wikariusz,  
Ukraina (20.11.1998 – 01.08.2002) – duszpasterz,
Republika Południowa Afryki (2003 – 2004) – misjonarz
Urlop (2004 – 20.01.2006)
Zamość Świętego Krzyża (20.01.2006 – 20.06.2007) – rezydent,
Zamość Świętego Krzyża (20.06.2007 – 26.07.2007) – wikariusz,
Krowica Sama (26.07.2007 – 03.12.2009) – rezydent,
Hrubieszów Dom XX Seniorów (03.12.2009 – 01.10.2012) – rezydent,  
Biłgoraj Chrystusa Króla (01.10.2012 – 05.08.2015) – rezydent,
Biłgoraj Dom XX Seniorów  (05.08.2015) – rezydent

 

Ks. Roman zmarł 12 września 2020 r. w Domu Księży Seniorów w Biłgoraju

 

Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Seniora Jana Śrutwy zostanie odprawiona w poniedziałek, 14 września 2020 r. o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego – wtorek, 15 września 2020 r., godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Siole.


 

Śp. ks. Romana polecajmy w modlitwach Miłosierdziu Bożemu.