Pochodził z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk bpa Jana Śrutwy w katedrze zamojskiej, 7 czerwca 1997 r.
Po święceniach ks. Marek Tworek posługiwał jako wikariusz w parafii pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie (1997–2008). Z dniem 23 czerwca 2008 r. został mianowany administratorem Samodzielnego Ośrodka Duszpasterskiego w Chmielku, a od 22 czerwca 2009 r. pełnił funkcję rektora kościoła Nawiedzenia NMP w Chmielku. 8 września 2010 r. został proboszczem nowo erygowanej parafii pw. Narodzenia NMP w Chmielku.
W Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Marek w latach 2002–2006 pełnił funkcję członka Rady Kapłańskiej, zaś od 28 czerwca 2011 r. do 27 sierpnia 2014 r. – diecezjalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza.
Ksiądz Marek dbał o dobro duchowe świeckich i owocnie współpracował z braćmi kapłanami. Podejmował również szereg inicjatyw na polu troski o materialne dobro Kościoła – należy tu wspomnieć zwłaszcza tworzenie parafii pw. Narodzenia NMP w Chmielku i budowę tamtejszej plebanii oraz starania o piękno kościoła parafialnego i kaplicy w Pisklakach.
Ks. Marek Tworek zmarł 6 stycznia 2025 r.
Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Mariana Rojka została odprawiona w piątek, 10 stycznia 2025 r., o godz. 15.00, w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Chmielku.
Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Mariusza Leszczyńskiego została odprawiona w sobotę, 11 stycznia 2025 r., o godz. 11.00, w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.
Po Mszy św. pogrzebowej ciało zmarłego ks. Marka Tworka zostało złożone na cmentarzu parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.
Śp. Ks. Marka polecajmy w modlitwach Bożemu Miłosierdziu.
Requiescat in pace!