Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Diecezji Kaliskiej

Uroczystości odbędą się w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu 29 kwietnia 2019 r.

Jubileusz 25-lecia Franciszkanów w Zamościu - 25 marca 2019.

W Uroczystość Zwiastowania NMP, 25 marca 1994 roku miało miejsce historyczne wydarzenie powrotu o. Franciszkanów po 200 latach do Zamościa.

Spektakl „Listy od Boga”

Grupa teatralna "Naprawdę warto" działająca przy parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie zaprasza na spektakl "Listy do Boga".

Wieczór uwielbienia Jezusa cierpiącego w Hrubieszowie

Modlitewne spotkanie odbędzie się w piątek 29 marca o 18.00. Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Niedzieli”.

Przegląd wybranych artykułów z najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego "Niedziela".

Misjonarze mocą Ducha – Niedziela „Ad Gentes”

W II niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”.

z Diecezji

Konferencja księży dziekanów

Konferencja księży dziekanów odbyła się (20.03) przy Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Biłgoraj: Oazowy Dzień Wspólnoty

W kościele pw. Św. Jerzego w Biłgoraju odbył się (17.03) Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie i Domowego Kościoła.

Rycerze Kolumba w Lubaczowie

W niedzielę (17.03) Lubaczowska Konkatedra gościła Rycerzy Kolumba.

Łukowa: spektakl na podstawie dramatu ‘Brat naszego Boga’

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej odbył się (17.03) spektakl na podstawie dramatu Karola Wojtyły ‘Brat naszego Boga’.

Etap diecezjalny konkursu wiedzy liturgicznej

W Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu odbył się (16.03) etap diecezjalny konkursu wiedzy liturgicznej.

Nowe szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu

W piątek (15.03) zostało oficjalne powołane Szkolne Koło Caritas, działające przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu.

Dziś w liturgii

Piątek, 22 marca 2019
Dzień powszedni

Oficjum powszednie Wielkiego Postu, Msza wł., pref. nr 8-11

Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie po przyjęciu Komunii św. modlitwy „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…” przed obrazem Pana Jezusa ukrzyżowanego (tekst: LG II 1819).

Czytania:
Rdz 37, 3-4. 12-13a. 17b-28; Ps 105 (104); Mt 21, 33-43. 45-46

24 marca 2019

Dzień Misjonarzy Męczenników

25 marca 2019

Dzień Świętości Życia 2019

25 marca 2019 - 25 marca 2020

Diecezjalne Jerycho Różańcowe

26 marca 2019

Dzień Modlitw za Więźniów 2019

Adoracja

Media