30-dniowa modlitwa za kapłanów od Wielkiego Czwartku 2020

fot. www.kaplani.pl
Zapraszamy do zorganizowania 30-dniowej modlitwy za kapłanów od Wielkiego Czwartku.

Celem akcji jest modlitwa za kapłanów jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja modlitewna rozpocznie się w Wielki Czwartek 9 kwietnia 2020 r. Polega ona na codziennej modlitwie o świętość życia kapłanów, odmawianej ze specjalnie przygotowanych obrazków, które należy rozdać wiernym w Wielki Czwartek.

1/ Zainteresowane parafie powinny do 31 marca 2020 zgłosić ilość zamawianych obrazków do ks. Łukasza Kolasy - diecezjalnego koordynatora modlitw za kapłanów (tel.  513 731 430).

2/ Zgłoszone parafie otrzymają obrazki (bezpłatnie) oraz tekst ogłoszenia do odczytania wiernym po Liturgii Wielkiego Czwartku, wyjaśniający zasady oraz sens podejmowanego dzieła.

3/ W ciągu Wielkiego Postu można przybliżyć wiernym cel inicjatywy i zachęcić do udziału w liturgii Wielkiego Czwartku, po której będzie rozdawana modlitwa.

Inicjatywa jest serdeczną prośbą do Księży, Osób Życia Konsekrowanego i Wiernych Świeckich. Ma błogosławieństwo naszego Księdza Biskupa Mariana Rojka. Więcej na temat inicjatywy można przeczytać na stronie: http://kaplani.pl