Ciągła zbiórka darów rzeczowych na Ukrainę - konto Caritas

Podaję informację odnośnie przekazania darów:

• Parafie na terenie powiatu zamojskiego. W porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Zamościu prosimy o przekazywanie darów do Gminnych Centrów Pomocy (tam dary będą posegregowane i przekazane do rejonowych i regionalnych centrów pomocy).
  • Parafie powiatów przygranicznych (hrubieszowski, tomaszowski i lubaczowski) prosimy o przekierowywanie darów do powiatowych Centrów Kryzysowych lub Punktów Recepcyjnych znajdujących się w pobliżu przejść granicznych.
  • Parafie z terenu powiatu biłgorajskiego prosimy kierować pomoc do Powiatowego Centrum Kryzysowego.

W porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Zamościu prosimy o przekazywanie darów do Gminnych Centrów Pomocy (tam dary będą posegregowane i przekazane do rejonowych i regionalnych centrów pomocy).

Ważne informacje!

• Zbiórka darów nadal trwa. Prosimy o podawanie tej informacji w ogłoszeniach parafialnych.
  • Prosimy nie dzwonić do biura Caritas z prośbą o odebranie darów bo np. „jest ich już dużo” – logistycznie jest to nie możliwe.
  • Gdy dary będą do przekazania z parafii zawsze można je przekazać bezpośrednio dla osób, które mają u siebie gości z Ukrainy, miejsc noclegowych – hale sportowe lub inne, punktów recepcyjnych w pobliżu granicy albo do  Powiatowych Centrów Kryzysowych.
  • Gdy tylko zostanie otwarty „korytarz humanitarny” dary tirami będą przewiezione na Ukrainę. W tej chwili mamy możliwość przekazywania niewielkiej ilości najpotrzebniejszych darów busami.

Raz jeszcze dziękuję serdecznie za pomoc Czcigodnych Księży, za zrozumienie okazane serce i świadectwo czynnej miłości bliźniego.

Ks. Marcin Jakubiak
Dyrektor Caritas