Parafia pw. Św. Ojca Pio Tomaszów Lub.

Dekanat: Tomaszów Północ

ul. Józefowska 2; Tomaszów Lub. ; 22-600 Tomaszów Lubelski

Parafia pw. Św. Ojca Pio Tomaszów Lub.
fot. ks. Jacek Rak
GPS: 50.456882, 23.404062

Księża pracujący w parafii

Dane administracyjne

Liczba mieszkańców: 3927

Liczba katolików: 3460

Do parafii należą

Do parafii należą ulice: Gen. Sikorskiego (nry nieparzyste), Piłsudskiego (nry parzyste od 66 do końca oraz nry nieparzyste od 77 do końca), Żwirki i Wigury (nry nieparzyste od 31 do końca), Kościuszki (nry parzyste od 76 do końca), Mjr. Hubala Dobrzańskiego, Mjr. Sucharskiego, Kombatantów II Wojny Światowej, Lipowa, Broniewskiego, Grottgera, III Dywizji Piechoty, Żołnierzy Września, Obrońców Pokoju, Ks. Ignacego Skorupki, Józefowska, Wojska Polskiego, Sybiraków, Chrobrego, Ogrodowa, Osterwy, Zielona, Spokojna, Wiśniowa, Agrestowa, Sadowa, Malinowa, Wyzwolenia, Folwarczna (od krzyżówki z ul. Wyzwolenia)

Do parafii należą miejscowości: Rogoźno, Rogoźno Kolonia

Rys historyczny

Parafia została erygowana 28 VI 2011 r. przez bpa zamojsko-lubaczowskiego Wacława Depo. Powstała z wydzielania z parafii pw. Zwiastowania NMP i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim.

Kaplice na terenie parafii

Kościół filialny: Rogoźno Kolonia

Ruchy i stowarzyszenia

Kapłani, którzy pracowali w parafii