List do Dzieciątka Jezus

Ponad 100 listów do Dzieciątka Jezus napisali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu. Listy napisali również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zamościu. Mają one charakter dziękczynno-błagalny. Są w nich podziękowania za to co wydarzyło się pięknego i dobrego, ale także ważne prośby do Jezusa, który urodził się w stajence. Prośby nie dotyczą prezentów czy rzeczy materialnych, ale takich, które są ważne i których nie można kupić.

Listy zostaną złożone w darach podczas Mszy św. Orszakowej 6 stycznia 2024 r. o godz. 10.30 w Katedrze Zamojskiej.

Msza Święta w intencji próśb zawartych w Listach do Dzieciątka Jezus będzie sprawowana 21 stycznia 2024 r. o godz. 10.30 w Katedrze Zamojskiej. Na zakończenie Mszy św. będą cukierki dla wszystkich dzieci.

Każdy może jeszcze przynieść taki ozdobiony list, w kopercie w dniu 6 stycznia w godz. 9.50 – 10.20 – wejście do Katedry Zamojskiej od strony dzwonnicy.  Dołączymy go do pozostałych listów.

Zwyczaj pisania listów do Dzieciątka Jezus pochodzi z Rzymu, gdzie na wzgórzu Campidoglio, w Kościele Matki Bożej Ołtarza Niebiańskiego (Ara Coeli) znajduje się figurka Bambino Gesu. Każdego roku Dzieciątko otrzymuje tysiące listów.

Stowarzyszenie Sympatyków
Orszaku Trzech Króli w Zamościu