X Orszak Trzech Króli w Zamościu - prośba do Księży Proboszczów

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu informuje, że  w dniu 6 stycznia 2024 roku w święto Objawienia Pańskiego odbędzie się X Jubileuszowy Orszak Trzech Króli w Zamościu pod patronatem duchowym J.E. Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, oraz patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Zamościa Pana Andrzeja Wnuka, Wójta Gminy Zamość Pana Ryszarda Gliwińskiego.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Księży Proboszczów o zachęcenie wiernych podczas ogłoszeń parafialnych w dniu 31 grudnia 2023 roku  do udziału w naszym Orszaku Trzech Króli.  Do potwierdzenia przynależności do świętej wiary katolickiej oraz pielęgnowania polskich tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia, gdy już w Polsce zakazuje się symboli chrześcijańskich, symboli naszej tożsamości narodowej w przestrzeni publicznej.

PROGRAM:  godz. 10.30 – Msza Święta w Katedrze Zamojskiej transmitowana w Katolickim Radiu Zamość. Oprawa muzyczna – Reprezentacyjny Zespół Wokalny Służby Więziennej, przy organach Ewa Maziarz.

„Taniec Aniołów” w Bramie Spotkań – uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokrem

„Narodzenie Zbawiciela” przy kościele Ojców Franciszkanów – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu

Główna scena „Pokłon Trzech Króli” i uczestników Orszaku oddany Dzieciątku Jezus odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu.

Bezpośrednio po pokłonie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, polonez do melodii „Bóg się rodzi” wykonają Szkoła Muzyczna Yamaha Zamość i Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”.

Kolędowanie na trasie Orszaku zabezpieczą Szkoła Muzyczna Yamaha Zamość, Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Ojca Pio, uczestnicy Orszaku.

Organizatorzy dla uczestników Orszaku zabezpieczyli grochówkę żołnierską przygotowaną przez 32. Wojskowy Oddział Gospodarczy, „szczodraki zamojskie” i „gwiazdki królewskie” przygotowane przez Piekarnię Jutrzenka z Wólki Panieńskiej, potrawy regionalne przygotowane przez Panie z KGW Gminy Zamość, gorącą herbatę.

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu
Małgorzata Farion, prezes