Rekolekcje wakacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza 2021

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego organizuje Rekolekcje Wakacyjne dla ministrantów. Odbywać się one będą w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Werchracie.

Rekolekcje odbędą się w dwóch turnusach:

- 1. turnus: od 4 do 10 lipca, dla ministrantów z klas IV – VI szkoły podstawowej, prowadzą ks. Sebastian Koper i ks. Marek Kędzia.

- 2. turnus: od 11 lipca do 17 lipca, dla ministrantów VII i VIII szkoły podstawowej, prowadzą ks. Mateusz Kopa i ks. Kamil Kossak.

W programie rekolekcji każdego dnia wspólna Eucharystia i modlitwa, szkoła liturgiczna, spotkania w grupach oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne. Całkowity koszt rekolekcji to 550 zł za osobę.

W obecnym roku nie przewiduje się typowych rekolekcji dla lektorów i ceremoniarzy. Zapraszamy starszych ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na Exodus Młodych do Górecka Kościelnego w dniach 17-19 sierpnia. Zachęcamy również duszpasterzy do organizowania parafialnych wyjazdów dla Liturgicznej Służby Ołtarza.

Zapisy:

1. W związku z ograniczoną ilością miejsc (25 ministrantów na turnus) o przyjęciu na turnus decyduje kolejność zgłoszeń.

2. Zapisy na rekolekcje przebiegają dwuetapowo:

a) Księża proboszczowie lub odpowiedzialni za LSO w parafii telefonicznie zgłaszają uczestników do diecezjalnego duszpasterza LSO ks. Sebastiana Kopra, tel. 574 000 217.

b. Po zarejestrowaniu uczestnika duszpasterz danej parafii dostaje mailowo kartę zgłoszenia. Indywidualne karty uczestników wraz z zadatkiem w wysokości 250 zł do należy dostarczyć do 25 czerwca do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu lub diecezjalnego duszpasterza LSO ks. Sebastiana Kopra - par. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim.

Duszpasterstwo LSO
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej