Rekolekcje ministrantów w Górach Świętokrzyskich

Na zakończenie roku szkolnego 2013/14 ministranci z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju uczestniczyli w rekolekcjach połączonych z wypoczynkiem w Górach Świętokrzyskich. Do tego wyjazdu chłopcy przygotowywali się wraz z księdzem Krzysztofem i rodzicami od Wielkiego Postu. Przy okazji różnych uroczystości parafialnych organizowali zbiórki pieniędzy. Na przykład w dzień kanonizacji Jana Pawła II parafianie mogli nabywać papieskie kremówki i inne słodkości przygotowane przez rodziców. Tego dnia zorganizowany został również festyn rodzinny pod patronatem rodzin ministranckich połączony z konkursem wiedzy o Papieżu. Uzyskany w ten sposób dochód został w całości przeznaczony na wyjazd ministrantów na rekolekcje. W rekolekcjach uczestniczyło 50 ministrantów wraz z księdzem i opiekunami.
Rodzice i ministranci z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju są wdzięczni księdzu Krzysztofowi oraz wszystkim, którzy tę inicjatywę wsparli, za zorganizowanie rekolekcji. Trzeba mieć nadzieję, że prowadzone przez księdza nauki o modlitwie, wierze, miłości do Boga i Eucharystii, o odpowiedzialności, służbie przy ołtarzu, o koleżeństwie, przyjaźni a także posłuszeństwie wobec rodziców, używając ewangelicznej metaforyki, będą jak ziarno rzucone na glebę, obumrze, wzrośnie i wyda plon.
Ksiądz Krzysztof kieruje też szczególne podziękowania do rodziców, którzy opiekowali  się i troszczyli o chłopców, dbali o ich bezpieczeństwo. Opiekę sprawowały Maria Durska, Małgorzata Dziura, Lucyna Grabias, Dorota Oleszczak i Edyta Rymarz.
Maria Szado
/red. i fot. L. Grabias/