JUNIORKI GAUDIUM Z BRĄZOWYM MEDALEM W NIEMCZECH

Drużyna juniorek DKS Gaudium Zamość odniosła wielki sukces podczas turnieju w Schwabisch Hall, zajmując trzecie miejsce w rywalizacji z zespołami niemieckimi .Turniej odbył się 29 czerwca na stadionie miejscowego klubu TSG, na boiskach trawiastych oraz ze sztuczną nawierzchnią,mecze rozgrywano w dwóch grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym po 25 minut bez przerw, sześcioma zawodniczkami w polu plus bramkarka.

Drużyna juniorek DKS Gaudium Zamość odniosła wielki sukces podczas turnieju w Schwabisch Hall, zajmując trzecie miejsce w rywalizacji z zespołami niemieckimi .Turniej odbył się 29 czerwca na stadionie miejscowego klubu TSG, na boiskach trawiastych oraz ze sztuczną nawierzchnią,mecze rozgrywano w dwóch grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym po 25 minut bez przerw, sześcioma zawodniczkami w polu plus bramkarka.W pierwszym spotkaniu po golach zdobytych przez Edytę Rząd(3) i Katarzynę Suchowicz(1) ,nasze zawodniczki pokonały mistrza niemieckiej Kreisklasse 2 -SGM GOLDBACH/ONOLZHEIM 4:0,drugi mecz zakończył się pogromem VfB JAGSTHEIM 5:1 , po trzech trafieniach K.Suchowicz i dwóch E.Rząd, trzeci mecz przegraliśmy minimalnie 0:1 z mistrzem Kreisklasse -SG NELLINGEN ,ostatni grupowy mecz zakończyliśmy wynikiem 1:0/E.Rząd/ z SV SULZBACH -mistrzem Kreisklasse z roku 2013.W fazie pucharowej trafiliśmy na silną drużynę SV WINNENDEN,pokonując ją 2:1/E.Rząd/,awansując do półfinału ,w którym przegraliśmy 0:3 z późniejszym zwycięzcą turnieju- SpVgg SATTELDORF/mistrz Kreisklasse/.W meczu o trzecie miejsce, wspaniałe zamojskie juniorki ,pokonały w rzutach karnych 4:2, zespół Spvgg LINDAU,po bramkach : E.Rząd,K.Suchowicz,Joanny Suchowicz i Izy Kaszuba, dwa karne -popisując się pięknymi paradami, obroniła Kamila Twardzisz. Wszystkie nagrody indywidualne powędrowały w ręce naszych zawodniczek:Najlepsza bramkarka - Kamila TwardziszNajlepsza zawodniczka - Katarzyna SuchowiczKrólowa strzelczyń - Edyta Rząd/9 bramek/Na uwagę zasługuje fakt, że był to turniej dla rocznika 1997 i 1998, a w naszym zespole grały dziewczęta z roczników 1997-2001!/najmłodszą zawodniczką turnieju ,która zdobyła bramkę została Joanna Suchowicz/
Wyjazd do Schwaebisch Hall mógł dojść do skutku dzięki zaangażowaniu wielu osób i Instytucji m.in. Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży ,  ale największe słowa uznania należą się p. Małgorzacie Farion, która swoją bezinteresowną pracą na rzecz klubu Gaudium doprowadziła do tak wspaniałego finału.
Podczas pobytu w mieście partnerskim Zamościa , mieliśmy możliwość zwiedzania pięknej Starówki, licznych spotkań z mieszkańcami, pracownikami odpowiedzialnymi za kontakty między naszymi miastami oraz uczniami liceum, poznaliśmy historię Schwaebisch Hall ,zostaliśmy obdarowani prezentami i pamiątkami. Poznaliśmy również zawodniczki wielu klubów piłkarskich funkcjonujących w Schwaebisch Hall i całych Niemczech. Dziewczętom bardzo trudno było rozstać się z niemieckimi przyjaciółkami przed wyjazdem do Polski. Opiekunowie-Ks.Tomasz Winogrodzki i Wojciech Suchowicz na oficjalnych partnerskich spotkaniach podkreślali jak ważne są takie spotkania, zwłaszcza młodych ludzi oraz życzyli drużynie Niemiec sukcesów na Mistrzostwach Świata, co wzbudziło ogólny entuzjazm i radość.
Skład Gaudium: Kamila Twardzisz, Patrycja Ząbczyk, Magda Kmieć, Dominika Mrozik, Julia Dubel, Kinga Dycha, Kinga Taran, Katarzyna Kozak, Magda Kiecana, Iza Kaszuba, Aleksandra Martyniuk, Aleksandra Pupiec, Edyta Rząd, Joanna Suchowicz, Katarzyna Suchowicz, Natalia Dziewa, Zuzanna Salamon, Karolina Zając.
źródło: dksgaudiumzamosc