77. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę

W dniach 1-2 lipca br. odbyła się 77. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę, w której uczestniczyła również grupa nauczycieli i wychowawców z naszej diecezji – około 20 osób z Zamościa oraz ponad 40 osób z Lubaczowa. Opiekunem duchowym grupy zamojskiej był ks. Robert Strus, a lubaczowskiej – ks. Stanisław Książek.
Nauczyciele i wychowawcy pielgrzymowali na Jasną Górę, aby dziękować Bogu i Jego Matce za kolejny rok pracy z dziećmi i młodzieżą oraz prosić o Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się czas odpoczynku.
Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa „Moc nawrócenia”. Ważnym punktem pielgrzymki było sympozjum w auli o. Kordeckiego. Zgromadzeni wysłuchali dwóch wykładów. Ks. prof. dr hab. Henryk Seweryniak mówił o konieczności odnowy w naszym myśleniu, a redaktor p. Marcin Jakimowicz – o odnowie w działaniu, jako konsekwencji odnowy w myśleniu.
Najważniejszym momentem całej pielgrzymki była uroczysta Eucharystia sprawowana na jasnogórskim szczycie pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, który wygłosił też słowo Boże.

Ks. Robert Strus