III Rajd Pątniczy im. Św. Brata Alberta z Przeglądem Pieśni Pątniczej – Werchrata 16-17 czerwca 2014 r.

Parafia Rzymskokatolicka św. Józefa Robotnika w Werchracie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Vade mecum” im. Św. Brata Alberta w Werchracie organizuje III Rajd Pątniczy im. Św. Brata Alberta połączony z Przeglądem Pieśni Pątniczej.
Od 2009 roku z Werchraty wyruszała trzykrotnie Piesza Pielgrzymka Śladami Św. Brata Alberta na Monasterz.
        Dwukrotnie na miejsce byłej pustelni Św. Brata Alberta pielgrzymował bp Wacław Depo, a w 2013 r. Biskup Diecezjalny Marian Rojek.
        W tym roku, Parafia Rzymskokatolicka św. Józefa Robotnika w Werchracie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Vade mecum” im. Św. Brata Alberta w Werchracie organizuje III Rajd Pątniczy im. Św. Brata Alberta połączony z Przeglądem Pieśni  Pątniczej.
        Współorganizatorami są: KSM Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Urząd Gminy Horyniec-Zdrój oraz Szkoła Podstawowa w Werchracie.
        Poniedziałek 16 czerwca - po południu przyjazd uczestników Przeglądu Pieśni Pątniczej do Werchraty, zawiązanie wspólnoty, rozlokowanie w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym. Ok. godz. 18.00 rozpocznie się Przegląd Pieśni Pątniczej z rozdaniem pamiątkowych dyplomów i nagród oraz wspólna „Agapa” przy ognisku.
        Wtorek 17 czerwca - dzień wspomnienia liturgicznego Św. Brata Alberta. Przed południem przyjęcie grup pątniczych. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. dr Sylwester Zwolak. Po Mszy wyruszy pielgrzymka na wzgórze Monasterz, do miejsca byłej pustelni Św. Brata Alberta.
Po powrocie ok. godz. 15.00 ciepły poczęstunek dla wszystkich uczestników III Rajdu Pątniczego i powrót do domu. Wpisowe: udział w Przeglądzie i Rajdzie: 10 zł, w Rajdzie: 5 zł.
i życzymy miłego wędrowania i śpiewania!