Mistrzostwo Polski Księży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

To już piąty raz, kiedy wracamy z Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej ze złotymi medalami. Radość jest tym większa, że w tegorocznym, dwunastym już, turnieju wzięła udział rekordowa liczba diecezji – 23. Gospodarzem mistrzostw, które odbyły się w dniach 15-16 kwietnia, była diecezja toruńska.
To już piąty raz, kiedy wracamy z Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej ze złotymi medalami. Radość jest tym większa, że w tegorocznym, dwunastym już, turnieju wzięła udział rekordowa liczba diecezji – 23. Gospodarzem mistrzostw, które odbyły się w dniach 15-16 kwietnia, była diecezja  toruńska.
W eliminacjach pokonaliśmy: - diecezję opolską 4:0, - archidiecezję szczecińsko-kamieńską 7:2, - archidiecezję gdańską 9:0,  - archidiecezję włocławską 5:0. Z archidiecezją przemyską zremisowaliśmy 2:2.
Drugi dzień zmagań rozpoczął się od meczu ćwierćfinałowego. Najpierw pokonaliśmy diecezję świdnicką 6:0.W półfinale wygraliśmy z diecezją sandomierską 2:0. Finał przyniósł nam zwycięstwo 6:0 po zaciętej walce z archidiecezją przemyską.
Królem strzelców został ks. Krzysztof Sosnowski – wikariusz z Lipska k. Narola. Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju okazał się ks. Marek Mazurek – wikariusz z par. Św. Brata Alberta w Zamościu.
Diecezję reprezentowali:ks. Maciej Banachks. Paweł Derylakks. Mateusz Furmaniakks. Maciej Lewandowskiks. Łukasz Malecks. Adam Malinowskiks. Marek Mazurekks. Radosław Sokołowskiks. Krzysztof Sosnowskiks. Tomasz Szadyks. Piotr Szeptuchks. Tomasz Winogrodzki