Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym

Dwaj duchowni z (naszej) diecezji zamojsko-lubaczowskiej: ks. Krzysztof Augustynek (wikariusz par. św. Michała w Werbkowicach) i ks. Andrzej Łuszcz (proboszcz par. Wniebowzięcia NMP w Buśnie) – z wielkimi sukcesami wrócili z odbywających się w dniach 29-31 marca 2016 r. XXVI Mistrzostw Polski Księży w Tenisie Stołowym. Gospodarzem zmagań sportowych w roku Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski była Archidiecezja Gnieźnieńska.
W kategorii drużynowej nasi kapłani zajęli I miejsce pokonując Katowice i Lublin, a w finale po zaciętej walce Poznań. Za zwycięstwo otrzymali Puchar Przechodni Prymasa Polski, ponadto ks. Andrzej zdobył złoto w kategorii od 35 do 45 lat pokonując ks. Łukasza Lewandowskiego z Poznania, który był mistrzem Polski kadetów i grał w pierwszoligowej drużynie tenisa stołowego. Ksiądz Krzysztof w tej samej kategorii wiekowej uplasował się na 4. pozycji. W kategorii OPEN dla wszystkich zawodników ks. Andrzej spotkał się w finale ponownie z ks. Łukaszem Lewandowskim, prowadząc 2:0 w setach, uległ w końcowym rozrachunku 3:2, zdobywając ostatecznie srebro. W tej kategorii ks. Augustynek uplasował się na miejscu 8. Trzeci wynik w kraju w tej kategorii zdobył pochodzący z Chełma ks. Stanisław Kryszczuk, który w swojej kategorii wiekowej od 55 do 60 lat zdobył złoty medal.
W trzydniowych zmaganiach, które odbyły się w halach w Kiszkowie i Głębokiem k. Gniezna wzięło udział 28 zawodników z archidiecezji: gdańskiej, gnieźnieńskiej, katowickiej, lubelskiej i poznańskiej oraz diecezji łomżyńskiej, opolskiej i zamojsko-lubaczowskiej.
Głównym celem mistrzostw było wyłonienie spośród kapłanów najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, popularyzacja prowadzenia sportowego trybu życia, integracja społeczności przez sport oraz promocja Gniezna i okolic.
Poziom mistrzostw był jak zwykle wysoki. Jak zgodnie stwierdzili uczestnicy, trzydniowe zmagania były czasem wymiany doświadczeń duszpasterskich oraz ciężkiej sportowej rywalizacji a zacięte i emocjonujące sportowe rozgrywki odbyły się zgodnie z przepisami PZTS i zasadami fair play. Organizatorzy zadbali też, aby najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i medale.