Orszak Trzech Króli - Bazylika objawień św. Antoniego w Radecznicy

Niedziela - 3 stycznia 2016 r. godz. 12.00. Szczegóły na plakacie.
OO. BERNARDYNI Z RADECZNICYZAPRASZAJĄ NA ORSZAK TRZECH KRÓLI 3 stycznia 2016 r.DOBAZYLIKI OBJAWIEŃ ŚW. ANTONIEGO w RADECZNICY

Orszak Trzech Króli odbędzie się wyjątkowo bo w niedzielę 3 stycznia 2016 r. z tej racji, że tylko w tym dniu dostępne były prawdzie wielbłądy.
Orszak wyruszy punktualnie o godz. 12.00 z trzech stron do Radecznicy. Orszak AFRYKAŃSKI wyruszy ze Szkoły Podstawowej w Zaburzu, AZJATYCKI z parkingu przy kościele w Mokremlipiu a EUROPEJSKI z ul. Ludowej w Radecznicy.
Po przybyciu na plac GS w Radecznicy nastąpi spotkanie Orszaków i Jasełka. Następnie cały korowód wyruszy w kierunku Bazyliki.
Po dotarciu przed budynek Urzędu Gminy ciąg dalszy Jasełek i spotkanie z królem Herodem.
Po przybyciu Orszaku do Kaplicy św. Franciszka przy Bazylice nastąpi pokłon trzech króli w Szopce. Po odśpiewaniu kilku kolęd będzie sprawowana Msza św. Po Mszy zostanie poświęcona kreda i kadzidło. Uroczystości zakończy wspólne kolędowanie.