Czujmy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych świątyń

Na prośbę Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka przekazuję następującą informację: W związku z kradzieżami dokonanymi w ostatnim czasie w świątyniach naszej diecezji (kradzież miedzianych rynien w Łabuniach, Skierbieszowie, Rachaniach i Komarowie), apelujemy do duszpasterzy o należytą troskę w zakresie zabezpieczenia dóbr parafialnych.
Wydaje się rzeczą właściwą, aby w większym stopniu uwrażliwić również wiernych na to co dzieje się w świątyni, wokół niej – czy szczególnie w godzinach wieczornych albo nocnych w okolicach kościoła nie pojawiają się jakieś podejrzane osoby, samochody, czy nie dzieje się coś niepokojącego?
Ks. Michał Maciołek
Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu