Szachowy Turniej Duchowieństwa

Przeżywamy w Kościele Rok Życia Konsekrowanego. Dla upamiętnienia tego ważnego wydarzenia pojawiła się ciekawa inicjatywa. W Zamościu zorganizowaliśmy Otwarty Turniej Duchowieństwa w Szachach Szybkich. O błogosławieństwo poprosiliśmy ks. Bpa Mariana Rojka.
Patronat medialny: Tygodnik Katolicki „Niedziela” i Katolickie Radio Zamość.
Turniej został rozegrany w skromnej, ale dość silnej 8 – osobowej grupie.
Uczestnicy według kolejności zajętych miejsc:ks. Piotr Kubicz (Dzwola, diec. sandomierska), ks. Andrzej Kuzio (Mołodycz, archidiec. przemyska), ks. Stanisław Dembowski (Kałków, diec. radomska ), o. Grzegorz Wiejak (Zamość), ks. Stanisław Bąk (Węgierka, archidiec. przemyska), s. Zofia Buszta (Sułoszowa k. Olkusza, archidiec. krakowska).
Ponadto gościnnie zagrali Marcin Molenda (Tomaszów Lubelski) i Adam Pałka (Zamość).
Obowiązki sędziowskie pełnili Andrzej Czochra i Grzegorz Pańko. Salę do gry udostępnił i przygotował Mariusz Kiełb (NOT w Zamościu).
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za przyjazną sportową postawę. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka, franciszkanów w Zamościu, Tygodnika „Niedziela”, Katolickiego Radia Zamość i wszystkich osób, dzięki którym ta inicjatywa doszła do skutku. Moim pragnieniem było, żeby uczestnicy rozgrywek zabrali ze sobą wiele pięknych wspomnień z Zamościa. Mam nadzieję że tak się stało.

o. Grzegorz Wiejak OFMConv

Zamość 20.IV. 2015 r.