„Noc konfesjonałów”

Biskup Diecezjalny Marian Rojek błogosławi dziełu i prosi Księży Proboszczów o podanie komunikatu w ramach ogłoszeń parafialnych w V Niedzielę Wielkiego Postu, 22 marca 2015 r.

W Wielki Czwartek 2 kwietnia 2015 roku w czterech kościołach naszej diecezji
odbędzie się „Noc konfesjonałów”

parafia św. Jerzego w Biłgoraju,
parafia św. Mikołaja w Hrubieszowie,
parafia NSJ w Tomaszowie Lubelskim
kościół rektoralny św. Katarzyny w Zamościu,
od godz. 21.37 do godzin porannych.
W Wielki Piątek 3 kwietnia 2015 roku, podobne wydarzenie będzie miało miejsce w parafii św. Stanisława w Lubaczowie od godz. 19.00 do godzin porannych.

Jest to działanie duszpasterskie skierowane szczególnie do tych, którzy pracują do późna, żyją w zabieganiu, do powracających z pracy za granicą, ale także do wszystkich, którzy w atmosferze ciszy i spokoju będą mogli zatrzymać się i skorzystać z tego daru spowiedzi, by w ten sposób duchowo przygotować się do Świąt Wielkanocnych. W tym samym czasie w świątyni będzie możliwość skorzystania z Adoracji Najświętszego Sakramentu umieszczonego w Ciemnicy. Dzieło jednania ludzi z Bogiem wesprą swoją modlitwą Siostry z klasztorów kontemplacyjnych w naszej Diecezji.
ks. Sylwester Zwolak
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu