Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Szachach szybkich i błyskawicznych

Kałków – Godów, 13-14 lutego 2015 r.
Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski i bardzo duża popularność jaką cieszy się wśród pielgrzymów i turystów jest czymś naprawdę niezwykłym, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w latach 60-tych ubiegłego stulecia nie było w tym miejscu nawet kaplicy. Dookoła znajdowały się pola uprawne, całe piękno tej ziemi. Dzisiaj jest to ogromny kompleks obiektów sakralnych, patriotycznych i dzieł charytatywnych, których twórcą jest jeden człowiek Ksiądz Czesław Wala. Najlepszą rekomendacją tego niezwykłego miejsca są słowa Kardynała Prymasa Józefa Glempa: „Jeżeli księża biskupi pragną zobaczyć parafię, w której harmonijnie rozwija się życie religijne i patriotyczne, to niech zechcą udać się do Sanktuarium w Kałkowie- Godowie”.
Do tego pięknego miejsca udali się księża z różnych stron Polski. W dniach 13-14 lutego 2015 r. rozegrano «Mistrzostwa Polski Duchowieństwa». W trakcie rozgrywek wyłoniono najlepszych księży w szachach szybkich i błyskawicznych. Działo się to wszystko w bardzo przyjaznej i życzliwej atmosferze wśród zawodników. Darem od Pana Boga była w tych dniach piękna, słoneczna pogoda w ciągu dnia i pełne gwiazd niebo w nocy. Gospodarze miejsca okazali nam wiele dobroci i troski.
Słowa wdzięczności należą się także sędziemu rozgrywek p. Zygmuntowi Wieleckiemu z Gdańska.

o. Grzegorz Wiejak OFM Conv
Zamość