XV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

W niedzielę, 7 grudnia br. (II niedziela Adwentu), w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych będziemy obchodzić XV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
W niedzielę, 7 grudnia br. (II niedziela Adwentu), w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych będziemy obchodzić XV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
Zbiórka ta, jest realizacją uchwały Konferencji Episkopatu Polski z dnia 28 września 2008 roku, zatwierdzającej Regulamin Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, który w paragrafie 3/1 mówi: „Bazę finansową Zespołu, stanowi zbiórka do puszek w drugą niedzielę Adwentu oraz ofiary i darowizny przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
W imieniu kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wolontariuszy świeckich, posługujących aktualnie na wschodzie a także wiernych, składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc i modlitwę. Pragniemy zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary.
bp Antoni Dydyczprzewodniczący Zespołu PomocyKościołowi na Wschodzie
ks. Leszek Kryża TChrdyrektor biura