Informacja o Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Już po raz 21. w diecezji sosnowieckiej pod patronatem jej ordynariusza, ks. bp Grzegorza Kaszaka, organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. To impreza non-profit będąca największym tego typu przeglądem w Polsce. Przesłuchania eliminacyjne do Festiwalu odbywają się w 37 ośrodkach eliminacyjnych w Polsce, na Ukrainie i Białorusi. Na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej odbędą się one 13 grudnia 2014 r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury (ul. 3 Maja 26). Istnieje zgłaszania solistów i zespołów z parafii i szkół.

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 listopada. W Festiwalu mogą brać udział amatorzy (w tym uczniowie i absolwenci szkół muzycznych I stopnia) – soliści i  duety, a także chóry, schole parafialne, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne oraz grupy ludowe w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy z poszczególnych ośrodków eliminacyjnych zostaną zaproszeni w dniach 15 do 17 stycznia 2015 r. na przesłuchania finałowe do Będzina, nazywanego Stolicą Polskiej Kolędy. Zwieńczeniem Festiwalu będzie Koncert Galowy połączony z ogłoszeniem listy laureatów, który odbędzie się 18 stycznia.
Szczegóły i możliwość rejestracji na stronie Festiwalu – www.mfkip.pl.
Patronat nad Festiwalem objął m.in. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej.
KARTA ZGŁOSZENIA
REGULAMIN FESTIWALU