Polscy księża wicemistrzami Europy w halowej piłce nożnej

​Polscy księża wzięli udział w XVI Mistrzostwach Europy w halowej piłce nożnej, które w tym roku w dn. 5-9.02 odbywały się w Albanii.

Reprezentacja Polski księży jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn. Tym razem w Albanii księża zdobyli tytuł wicemistrzów.

Grupowe piłkarskie pojedynki księża odbyli z przeciwnikami z: Kosowa, Czech i Włoch. Wszystkie grupowe spotkania zakończyły się dla polskich księży wygraną. Wysokie wyniki przełożyły się na awans do ćwierćfinału, w którym pokonali reprezentantów Portugalii 4:3. W rozgrywkach półfinałowych polscy księża pokonali Bośnię i Hercegowinę 5:1, a w finale walczyli z Chorwacją. W decydującym pojedynku mecz zakończył się wynikiem 2:3, a zwycięzcą Mistrzostw została Chorwacja.

W polskiej drużynie zagrali księża z naszej diecezji:

Ksiądz Paweł Derylak, parafia świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie
Ksiądz Maciej Lewandowski, parafia Królowej Polski w Zamościu
Ksiądz Artur Łakomy, parafia WNMP w Łukowej
Ksiądz Marek Mazurek, parafia Brata Alberta w Zamościu
Ksiądz Krzysztof Sosnowski, parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim
Ksiądz Tomasz Winogrodzki, parafia Narodzenia NMP w Krzeszowie

Serdecznie gratulujemy tytułu wicemistrzów Europy Księży w halowej piłce nożnej