Forum Alpha w Lublinie - Uwolnić potencjał parafii

​ Archidiecezja Lubelska zaprasza siostry zakonne, księży proboszczów i wikariuszy wraz z katechetami świeckimi, członków parafialnych rad duszpasterskich, przedstawicieli ruchów oraz wspólnot do udziału w Forum Alpha w Lublinie, w sobotę 2 marca, w godzinach 9.00-16.00.

Podczas Forum przedstawimy Alphę jako sprawdzoną w Kościele katolickim, skuteczną metodę zapraszania do bliższej relacji z Bogiem. Na konkretnych przykładach pokażemy, jak z powodzeniem można ją wykorzystać w duszpasterstwie parafialnym oraz środowiskowym. Wyjaśnimy, jak przy jej pomocy stworzyć aktywne ewangelizacyjnie środowisko.

Swoimi doświadczeniami podzielą się osoby z wieloletnią praktyką prowadzenia Alphy: w parafiach, we wspólnotach, dla młodzieży, dla więźniów, dla małżeństw.

Specjalnie dla księży zaprezentujemy także projekt „Boża Renowacja” – model wejścia na drogę przemiany parafii zachowawczej w dynamiczną wspólnotę docierającą do osób znajdujących się na peryferiach.

Program i zapisy: forum.alpha.org.pl/lublin

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W imieniu Archidiecezji Lubelskiej oraz Stowarzyszenia Alpha Polska bardzo serdecznie zapraszam siostry zakonne, księży proboszczów i wikariuszy wraz z katechetami świeckimi, członkami parafialnych rad duszpasterskich, przedstawicielami ruchów oraz wspólnot do udziału w Forum Alpha w Lublinie, w sobotę 2 marca, w godzinach 9.00-16.00.

Wielu z nas stoi przed niełatwymi wyzwaniami duszpasterskimi: odchodzenie wiernych, sekularyzacja, znikanie z przestrzeni religijnej ludzi młodych, wypalenie czy frustracja księży oraz katechetów, pandemia samotności.

Podczas Forum chcemy przedstawić Alphę jako sprawdzoną i  skuteczną metodę ewangelizacyjną oraz formacyjną. Na konkretnych przykładach pokażemy, jak z powodzeniem można ją wykorzystać w duszpasterstwie parafialnym oraz środowiskowym.

Swoimi doświadczeniami na tych polach podzielą się osoby z wieloletnią praktyką prowadzenia Alphy: w parafiach, we wspólnotach, dla młodzieży, dla więźniów, dla małżeństw.

Specjalnie dla księży zaprezentujemy także program „Boża Renowacja” – proponujący udział w grupach wsparcia i pomagający wejść na drogę przemiany parafii zachowawczej w dynamiczną wspólnotę docierającą do osób znajdujących się na peryferiach.

Proszę o zarejestrowanie swego udziału poprzez stronę: forum.alpha.org.pl/lublin/

Niech przyprowadzi nas na Forum Alpha wspólna troska o dzielenie się wiarą i pasja radykalnego pójścia za zaproszeniem Jezusa Chrystusa.

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

Adam Bab

Biskup Pomocniczy Lubelski

Program Forum Alpha w Lublinie

sobota, 2 marca 2024 / Aula Caritas, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2

·       9:00 – Recepcja

·       9:30 – Bp Adam Bab: Przywitanie uczestników i modlitwa

·       9:45 – Bp Adam Bab: „Od konserwacji do misji: duszpasterskie nawrócenie parafii”

·       10:00 – Maciej Tabor (Krajowe Biuro Alpha Polska, koordynator Alphy w parafii Nowy Wiśnicz, Diecezja Tarnowska): „Czym jest Alpha?”

·       10.15 – Rozmowa o wpływie Alphy na przemianę życia – Jacek Dziedzina (członek zarządu Stowarzyszenia Alpha Polska, zastępca redaktora Naczelnego „Gościa Niedzielnego”)

·       10:35 – Luiza Cybulska (Wspólnota Chemin Neuf w parafii Opatrzności Bożej / Warszawa-Wesoła): „Alpha w parafialnej strategii duszpasterskiej”

·       11:05 – s. Anna Bieńkowska (Chemin Neuf/KUL): „Pięć witamin dla parafii i wspólnoty”

·       11:35 – Ks. Waldemar Sądecki, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lublinie i Jacek Dziedzina („Gość Niedzielny”): „Alpha: perspektywa duszpasterza”

·       12:05 – Przerwa kawowa

·       12:35 – Maria González-Dyne (Alpha International – zastępca dyrektora d.s. rozwoju Alphy w kontekście katolickim): „Kościół katolicki i Alpha”

·       13.05 – Monika Dobrzańska (Wspólnota Miasto Dawida / Lublin), Andrzej Bulicz (Wspólnota W Jego Ręku / Zamość), Joanna Drążkiewicz (Wspólnota Galilea/Lublin), Jacek Dziedzina („Gość Niedzielny”): „Jak Alpha ożywia wspólnotę?”

·       13:35 – Tomasz Siwczuk i młodzież ze Wspólnoty W Jego Ręku / Zamość: „Ewangelia dla pokolenia Alpha”

·      14:00 – Małgorzata i Paweł Knapikowie (Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa / Tarnów): "Inwestycja w relacje - Kurs Małżeński Alpha"

·       14:20 – Rafał Kuśmierczyk (Parafia św. Maksymiliana Kolbego / Lublin): Regionalne Centrum Alpha w Lublinie

·       14:30 – Obiad