Święto patronalne Akcji Katolickiej w Łabuniach

Przedstawiciele Akcji Katolickiej naszej diecezji spotkali się w sobotę (25.11) w domu sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach, by wspólnie przeżywać swoje święto patronalne - uroczystość Chrystusa Króla.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych członków Akcji Katolickiej, w tym za zmarłych księży asystentów. W dalszej części ks. Krzysztof Świta, diecezjalny asystent AK omówił zebranym najważniejsze założenia nowego programu duszpasterskiego, na podstawie którego Akcja Katolicka ułoży swój plan formacji i działania w najbliższym czasie.

W dalszej części spotkania miała miejsce Msza święta, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusz Leszczyński, a następnie agapa oraz prezentacja albumu jubileuszowego zgromadzenia sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi.