Samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. Konferencje dla katechetów

Każdego roku Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu organizuje cykl spotkań formacyjno-metodycznych dla katechetów.

Jednym z takich spotkań są jesienne konferencje metodyczne, które od czwartku do soboty (21-23.09) odbywały się w naszej diecezji. Spotkania w każdym z pięciu rejonów (w Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim, Lubaczowie, Zamościu i Werbkowicach) rozpoczynała Msza święta. W dalszej części odbywał się wykład zaproszonego gościa. W tej edycji, konferencje dla katechetów pt Kościół a samobójstwo. Profilaktyka antysuicydalna na lekcji religii. głosił psycholog, ks. Krzysztof Ślepokura. Przybliżał w niej temat prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży.

Jesienne konferencje metodyczne dla katechetów organizuje Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.