Diecezjalne Święto Plonów 2023

Krasnobrodzkie sanktuarium po raz kolejny było miejscem, do którego przybyli rolnicy diecezji zamojsko-lubaczowskiej, by podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony i by prosić o dalsze błogosławieństwo.

Dożynki gminno-diecezjalne rozpoczęły się od zbiórki delegacji wieńcowych przy Kaplicy na Wodzie oraz przejściem na plac kościelny. Tam wystąpił zespół "Wójtowanie" z Krasnobrodu, a punktualnie w południe rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. dr. hab. Marian Pokrywka, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Podczas Mszy św. poświęcono wieńce dożynkowe, z którymi przybyło kilkadziesiąt delegacji. Po Mszy św. na placu obok sanktuarium wystąpiły zespoły i rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Można było skorzystać ze stoisk promocyjnych instytucji związanych z rolnictwem oraz ze stoisk twórców sztuki ludowej.