Nadchodzące wydarzenia KSM związane z 100 r. śm. bł. Karoliny

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, mając tak szlachetną patronkę, jaką jest bł. Karolina Kózkówna, pragnie przybliżyć ludziom młodym i dzieciom Jej osobowość i wartości, którymi żyła. Jedną z form poznawania bł. Karoliny jest trwający w szkołach naszej diecezji Konkurs „Wierność bł. Karoliny Kózki”.
W piątek, 24 października o godz. 10.00, odbędzie się konkurs rejonowy, natomiast 14 listopada, w salkach przy Kurii, również o godz. 10.00, odbędzie się diecezjalny etap Konkursu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prace literacko-plastyczne dzieci ze szkół podstawowych zbieramy do 30 października.
Kolejną formą poznawania bł. Karoliny jest wspólna pielgrzymka do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, gdzie spoczywają Jej doczesne szczątki oraz do miejscowości Wał-Ruda, gdzie żyła i oddała swoje życie bł. Karolina w obronie czystości. Podczas tej pielgrzymki 16-17 listopada 2014 r. delegacja młodzieży, odbierze również relikwie bł. Karoliny dla KSM naszej diecezji.
Zapraszamy na wspólną pielgrzymkę młodzież, a szczególnie uczniów biorących udział w Konkursie o bł. Karolinie. Wszyscy, którzy zakwalifikują się do etapu diecezjalnego, mogą pielgrzymować za niewielką dopłatą. Szczegóły i zgłoszenia na wspólny wyjazd u ks. Stanisława, tel. 693 771 444.
Ważnym wydarzeniem w naszej diecezji będzie świętowanie 100 r. śm. bł. Karoliny 18 listopada 2014 r., w sam dzień Jej narodzin dla nieba. Zapraszamy bardzo serdecznie do par. Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju na godz. 16.00, aby wraz z Pasterzem naszej diecezji rozpocząć obchody tego Jubileuszu. Zaproszenie kierujemy zarówno do młodzieży naszej diecezji, młodzieży KSM oraz wszystkich uczestników Konkursu wraz z księżmi, katechetami, nauczycielami, opiekunami i rodzicami. Będzie to okazja do obejrzenia przedstawienia Teatr Cieni pt. „Wierność…” oraz do rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia atrakcyjnych nagród, rozpoczynając od uczniów szkół podstawowych przez gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Będzie również możliwość obejrzenia wszystkich prac wykonanych przez uczniów szkół podstawowych.
Po zakończeniu uroczystości pragniemy rozpocząć peregrynacje relikwii bł. Karoliny po naszych parafiach oraz „zabierać Ją” na spotkania młodzieży przygotowujące do ŚDM w Krakowie w 2016 r.

Ks. Stanisław Książek
Asystent Diecezjalny KSM