DWAJ NEOPREZBITERZY

fot. Adrianna Czugała - Katolickie Radio Zamość
W pierwszą sobotę czerwca (03.06) w zamojskiej katedrze dwóch diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Udzielił ich biskup diecezjalny Marian Rojek.

Nowo wyświęceni kapłani to: ks. Michał Kot z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim oraz ks. Artur Łakomy z parafii pw. św. Stanisława w Lubaczowie. W tym ważnym dla nich momencie towarzyszyli im: wspólnota seminarium duchownego, duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, rodziny oraz przyjaciele i przedstawiciele rodzinnych parafii.

Wyjątkowym momentem podczas liturgii był obrzęd misyjnego błogosławieństwa, którego po komunii świętej bp Marian Rojek udzielił ks. Michałowi Maciołkowi, który po formacji w Centrum Misyjnym rozpocznie misyjną posługę w Ekwadorze.

W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej ks. Artur Łakomy i ks. Michał Kot w rodzinnych parafiach odprawią swoje Msze święte prymicyjne. Już 26 czerwca otrzymają nominacje na swoje pierwsze parafie, w których posługę rozpoczną w drugiej połowie sierpnia.

Pamiętajmy w modlitwach o neoprezbiterach oraz o posłanym do pracy misyjnej ks. Michale.