Dekanalne spotkanie przygotowujące do ŚDM 2016 w Nieliszu

W piątek, 17 października 2014 r. młodzież z Dekanatu Szczebrzeszyn spotkała się w kościele parafialnym Świętego Wojciecha i Matki Bożej Różańcowej w Nieliszu. Spotkanie miało na celu przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Na Eucharystię i Modlitwę Różańcową zebrała się młodzież z całego dekanatu wraz ze swoimi księżmi opiekunami.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył Ks. Proboszcz Dariusz Soniak. Eucharystię koncelebrował ks. Robert Czwartkowski i ks. Sylwester Zwolak - odpowiedzialny za organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji, który także wygłosił do młodzieży okolicznościowe kazanie.
Następnie przed Najświętszym Sakramentem zgromadzona młodzież odmawiała różaniec, a także przygotowała oprawę do modlitwy różańcowej, której przewodniczył ks. Proboszcz Dariusz Soniak.

Po Modlitwie Różańcowej ks. Sylwester przybliżył młodzieży specyfikę i znaczenie Światowych Dni Młodzieży. Na zakończenie spotkania wszyscy zgromadzeni zebrali się na wspólnej agapie.