Prośba o odczytanie informacji dla rolników

Zwracamy się z serdeczną prośbą o odczytanie przez Duszpasterzy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej komunikatu Dyrektora Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR skierowanego do rolników, podczas niedzielnej Mszy Świętej w dniu 14 maja 2023 r. w ogłoszeniach parafialnych.

Komunikat Dyrektora

Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR

Informujemy rolników, że termin składania wniosków o dopłaty został wydłużony do dnia 30 czerwca 2023 r. ci rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie – jednak nie później niż do 25 lipca 2023 r. – będą mieli pomniejszone należne płatności o 1 % za każdy roboczy dzień opóźnienia.

Natomiast zmiany do już złożonych wniosków będzie można wprowadzać bez żadnych konsekwencji do 17 lipca 2023 r.

Zachęcam Państwa do terminowego składania wniosków, bez sankcji.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje wsparcie techniczne. W biurach powiatowych ARiMR dostępne są stanowiska  z dostępem do Internetu, przy których rolnicy mogą korzystać z aplikacji, wypełnić i wysłać wniosek.

W wypełnianiu wniosków bezpłatnie pomagają eksperci z Ośrodków Doradztwa Rolniczego,

więc w przypadku wątpliwości dotyczących dokumentacji warto rozważyć umówienie się

na wizytę w miejscowej placówce ODR. Na stronie internetowej Lubelskiego Ośrodka Doradztwa

Rolniczego opublikowane zostały informacje dotyczące preferowanych terminów przyjmowania rolników.

Rolniku, nie zwlekaj, wyślij wniosek, póki aplikacja działa sprawnie i nie jest przeciążona!

Krzysztof Gałaszkiewicz

Lubelskiego Oddziału Regionalnego