PIELGRZYMKA BIERZMOWANYCH – TOMASZÓW LUBELSKI – 2023

Czcigodni Księża,
Szanowni Katecheci Świeccy,

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół,

pragnę bardzo serdecznie zaprosić na XIV Diecezjalną Pielgrzymkę Bierzmowanych do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim, którą zaplanowaliśmy na dzień 30 maja 2023 roku (wtorek).

Spotkania młodzieży w naszym lokalnym sanktuarium maryjnym są dla bierzmowanych zawsze wielkim przeżyciem. Program spotkania jest tak zorganizowany, aby nie zabrakło w nim elementów ewangelizacyjnych i katechetycznych, co jest niezwykle ważne dla młodych ludzi, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania lub ten sakrament niedawno przyjęli. Zważywszy na wieloletnią współpracę, serdecznie dziękuję wszystkim katechetom duchownym i świeckim za pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa młodzieży w Pielgrzymce Bierzmowanych. Pragnę złożyć podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju tego dzieła, a przede wszystkim Ks. Prałatowi Czesławowi Grzybowi – kustoszowi Sanktuarium Matki Bożej w Tomaszowie Lubelskim, który zawsze z otwartym sercem gości nas w ,,domu Matki”.

Wyrazy wdzięczności kieruję także do Pani Moniki Żur – Dyrektor Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie za otoczenie patronatem tego wydarzenia.

Pragniemy też przypomnieć, że na pielgrzymkę są zaproszeni wszyscy uczniowie, którzy przyjmują sakrament bierzmowania w roku 2023.

PROGRAM PIELGRZYMKI:
10.00 – Zapisy grup
10.15 – Zawiązanie wspólnoty
10.30 – Program ewangelizacyjny Zespołu ARKADIO – Rób to co kochasz
11.45 – Przygotowanie liturgii
12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Rojka
13.15 – Poczęstunek

Zwracam się z prośbą do kapłanów i katechetów o podjęcie wszelkich starań, które pomogą młodzieży bierzmowanej jak najowocniej uczestniczyć w tym dziele ewangelizacyjnym.

Koszt uczestnictwa w Pielgrzymce to 10 zł od osoby.

Proszę katechetów o pisemne zgłaszanie liczby uczestników Pielgrzymki formularz do pobrania /wraz z opłatą kosztów uczestnictwa/ z poszczególnych szkół do Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego w terminie do 15 maja 2023 r.

Ks. dr Piotr Brodziak
Dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego