Diecezjalny Dzień Chorego 2023

fot. Joanna Suszko - Katolickie Radio Zamość
W sobotę (04.02) w kościele pw. św. Michała Archanioła w Zamościu odbył się Diecezjalny Dzień Chorego.

Uroczysta Eucharystia zgromadziła liczne grono wiernych oraz kapłanów. Mszy św. przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek, a koncelebrowali: diecezjalny duszpasterz chorych niepełnosprawnych i Służby Zdrowia ks. Karol Jędruszczak, duszpasterz Zamojskich Amazonek ks. Sławomir Korona, ponadto księża kapelani szpitali i domów pomocy społecznej oraz Domu Księży Seniorów.

Podczas Mszy św. można było przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Tradycyjnie Diecezjalny Dzień Chorego i wspomnienie św. Agaty to także święto pań, które w wyniku choroby nowotworowej zostały poddane mastektomii - Amazonek. Uroczystość zakończyło indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.