Podsumowanie pracy kolędników misyjnych 2022-2023

fot. Łukasz Kot - Katolickie Radio Zamość
W piątek, 3 lutego br., odbyło się podsumowanie kolejnego Kolędowania misyjnego dzieci w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Tegoroczny program akcji „Kolędnicy Misyjni” miał na celu przybliżenie dzieciom i dorosłym Papuę- Nową Gwineę. Spotkanie rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Marian Rojek w parafii pw. MB Szkaplerznej Św. Dominika w Łabuniach. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla kół misyjnych. Podsumowania tegorocznego kolędowania misyjnego dokonał ks. Andrzej Łuszcz Dyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Radosne spotkanie zakończyło zawiązanie wspólnoty przy wspólnym ognisku oraz agapa. Największą sumę zebrało koło misyjne z Łukowej i Babic w wysokości 8971 zł 60 gr. Łącznie podczas tegorocznego Kolędowania Misyjnego w naszej diecezji zebrano ponad 22 tyś. zł. Środki te wesprą dzieci z Papui Nowej Gwinei.