Diecezjalny Dzień Katechetyczny 2022

Zarówno świeccy jak i duchowni katecheci z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej zgromadzili się w Katedrze zamojskiej (03.09) na obchodach Diecezjalnego Dnia Katechetycznego.

Spotkanie rozpoczęło się od Adoracji Najświętszego Sakramentu trwającej pół godziny, a następnie zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać wykładu ks. Zbigniewa Maciejewskiego z diecezji płockiej.

Tuż po wykładzie została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp dr hab. Mariusz Leszczyński.
Zaproszenie na spotkanie przyjęli wicekurator oświaty, reprezentujący Kuratorium Oświaty w Lublinie Mirosław Wójcik, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zamościu Monika Żur oraz poseł na Sejm Tomasz Zieliński.

Na zakończeni odbyło się wręczenie podziękowań katechetom, którzy w tym roku lub w latach poprzednich przeszli na emeryturę.