Namioty nadziei - codzienna praca wolontariuszy Caritas na granicy

Namioty Nadziei Caritas – Zosin

W naszej diecezji powstały Namioty Nadziei Caritas. Znajdują się one w pobliżu przejść granicznych z Ukrainą. Bardzo aktywnie od samego początku działa namiot w pobliżu przejścia w Zosinie.

Serdecznie prosimy o wsparcie tych działań – księży wraz ze wspólnotami. To bardzo ważne ponieważ zasoby czasowe parafii przygranicznych są ograniczone. Warto więc wspomóc działanie Namiotu Nadziei poprzez obecność, przywiezienie wyżywienia (np.: kanapki, soczki i słoiczki dla dzieci) lub zebranych darów. Kontakt ks. Michał Efner (514 337 546)

Namioty Nadziei Caritas – Budomierz – Lubaczów

Jednym z pierwszych był namiot przy granicy w Budomierzu. Powstał ona z inicjatywy Księdza Dziekana Andrzeja Stopyry oraz księdza Sławomira Skowrońskiego oraz działającego przy parafii Świętego Stanisława w Lubaczowie Parafialnego Zespołu Caritas. W pomoc włączyły się pielęgniarki Stacji Caritas w Lubaczowie, władze Samorządowe, firmy z terenu całego powiatu oraz ogromna liczba wolontariuszy. DZIĘKUJEMY!!!

Serdecznie prosimy o wsparcie tych działań – księży wraz ze wspólnotami. kontakt ks. Andrzej Stopyra (609 858 867) i Ks. Sławomir Skowroński (601 333 685).

Namioty Nadziei Caritas – Hrebenne

Od 28 lutego dzięki zaangażowaniu wspólnot Rycerzy Kolumba, Przyjaciół Oblubieńca, w pobliżu przejścia granicznego w Hrebennem funkcjonują Namioty Nadziei Caritas. Zaczynaliśmy od jednego namiotu by dziś mieć ich już pięć. W każdym z nich mamy ogrzewanie oraz możliwość skorzystania z ciepłych napojów i posiłków. Koncentrujemy się w nich na pomocy matko z dziećmi oraz osobom starszym. Zapewniamy kącik dla dzieci oraz miejsce dla matek karmiących dzieci. Przygotowujemy się do uruchomienia namiotu medycznego z pierwszą pomocą. Dzięki zaangażowaniu dziesiątek wolontariuszy możemy być obecni 24 godziny na dobę. Wszystkich chętnych chcących włączyć się w pomoc prosimy o kontakt przez formularz rejestracyjny (link poniżej) lub kontakt telefoniczny z Agnieszką 609725991. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i duchowe wsparcie i z całych sił o to wsparcie prosimy

Serdecznie prosimy o wsparcie tych działań – księży wraz ze wspólnotami. Kontakt ks. Witold Bednarz (603 817 390), ks. Marcin Serafin (501 007 389).

Punkt pomocy w Dołhobyczowie

Zdjęcia: Caritas Zamojsko-Lubaczowska