Nowenna za kapłanów i o powołania kapłańskie do św. Andrzeja Boboli

Odpowiadając na inicjatywę Ks. Abpa Adama Szala, Ks. Biskup Marian Rojek zachęca do przeprowadzenia od 3 marca br. w każdej parafii naszej diecezji ogólnopolskiej nowenny za kapłanów i o powołania kapłańskie do św. Andrzeja Boboli ku uczczeniu 400. rocznicy jego święceń kapłańskich.

Poniżej znajduje się książeczka z materiałami do pobrania (pdf). Książeczka wraz z plakatem będą również do odebrania pod koniec tygodnia w wersji papierowej w kurii.

POBIERZ PLIK

Eminencjo/Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Kardynale/ Arcybiskupie/ Biskupie,

w dniu 12 marca br. przypada 400. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Z tej okazji Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski, przedstawił Przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski propozycję ogólnopolskiej nowenny za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich. Nowenna miałaby się rozpocząć dnia 3 marca br., a zakończyć w przededniu rocznicy święceń św. Andrzeja, tj. 11 marca br.

Mając na uwadze nieustanną potrzebę troski o powołania kapłańskie oraz znaczenie modlitwy w intencji kapłanów, Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, gorąco zachęca Waszą Eminencję/Ekscelencję, aby (archi)diecezja włączyła się w tę szlachetną i ważną inicjatywę. Jednakże ostateczna decyzja w tej sprawie pozostaje w swobodnej gestii Biskupa Diecezjalnego.

Jeśli Ksiądz Kardynał/Arcybiskup/Biskup zdecyduje się pozytywnie odpowiedzieć na powyższą zachętę, uprzejmie proszę o przesłanie do wszystkich parafii i domów zakonnych swojej (archi)diecezji materiałów duszpasterskich, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Archidiecezję Przemyską. Poniżej podaję link, za pośrednictwem którego mnożna pobrać ww. pomoce pastoralno-liturgiczne:

Arcybiskup Przewodniczący KEP – wyrażając wdzięczność Metropolicie Przemyskiemu za tę inicjatywę – ma nadzieję, że dzięki ufnej modlitwie pasterzy i wiernych, dobry Bóg obdarzy Kościół w Polsce łaską licznych i świętych powołań kapłańskich.

Z wyrazami szacunku i braterskim pozdrowieniem w Chrystusie Panu

Bp Artur G. Miziński