Dzień Życia Konsekrowanego - 2 lutego 2024 r.

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, Kościół obchodzi Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
Ustanowił go w 1997 r. papież św. Jan Paweł II, stwarzając okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu. Siostry i Bracia zakonni, a także członkowie instytutów świeckich, stowarzyszeń życia apostolskiego, pustelnicy, dziewice i wdowy podobnie jak Jezus w świątyni Jerozolimskiej ofiarowali swoje życie na wyłączną służbę Bogu. W tym dniu osoby konsekrowane odnawiają  swoje śluby, a w kościołach zbierane są datki na rzecz zakonów klauzurowych.

Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego życzymy Siostrom Zakonnym oraz Braciom i Ojcom Zakonnym obfitości Bożego błogosławieństwa i Jego darów oraz podążania przez całe życie z ufnością, nadzieją i radością za Panem. Życzymy licznych i pięknych owoców Waszej posługi. Niech przez Was ludzie, z którymi się spotykacie, doświadczają bliskości Pana Boga. Niech w realizacji Waszego powołania wspiera Was Maryja, a Ten, któremu poświęciliście swoje życie, niech prowadzi Was drogą świętości!

W tym szczególnym dniu zapewniamy także o naszej stałej modlitwie i wyrażamy wdzięczność zgromadzeniom zakonnym obecnym na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Należą do nich: Małe Siostry Jezusa, Klaryski, Mniszki Kamedułki, Córki Maryi Niepokalanej, Serafitki, Albertynki, Benedyktynki, Franciszkanki Misjonarki Maryi, Siostry Najświętszego Imienia Jezus, Służebniczki Starowiejskie, Felicjanki, Józefitki, osoby Świeckiego Instytutu Spigolatrici della Chiesa, Ojcowie: Bernardyni, Franciszkanie, Redemptoryści i Misjonarze Krwi Chrystusa oraz Wdowy i Dziewice Konsekrowane.

W Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej celebracja Dnia Życia Konsekrowanego odbędzie się w parafii Ojców Franciszkanów, pw. Zwiastowania NMP w Zamościu w piątek, 2 lutego 2024 r.

Godz. 10.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
Godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.

Ks. Ryszard Mazurkiewicz
Wikariusz Biskupi ds. Zakonnych