Żywność dla CARITAS z długim terminem przydatności do spożycia z RARS

Dzięki decyzji Prezesa Rady Ministrów w sprawie udostępnienia rezerw strategicznych, Caritas naszej diecezji otrzymała żywność z długim terminem ważności do spożycia. Przeznaczeniem darowizny jest wsparcie dla osób starszych (wiek powyżej 60 lat) i ubogich (bez kryterium dochodowego). W diecezji żywność będzie rozprowadzana poprzez zainteresowane parafie – w pierwszej kolejności przez istniejące Parafialne Zespoły Caritas.

Ilość żywności jest ograniczona – dlatego będzie decydowała KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Ze względów logistycznych prosimy o organizowanie transportu we WŁASNYM ZAKRESIE.

Ponieważ mamy obowiązek elektronicznej sprawozdawczości z tej darowizny, zapisy na jej odbiór będą prowadzone TYLKO w PONIEDZIAŁEK 17 stycznia 2022 r. w godzinach od 830 do 1200 pod numerem telefonu 572 143 393. Przy zgłaszaniu należy podać ilość osób, którym parafia chce dostarczyć żywność.

Po zgłoszeniu telefonicznym, na podany adres mailowy zgłaszającego zostanie wysłany Protokół – należy go uzupełnić i oddać przy odbiorze żywności (prosimy pamiętać o zachowaniu procedury RODO). Lista zawiera: imię i nazwisko, adres, wiek i podpis seniora. Po rozdysponowaniu żywności listy z podpisami należy wysłać na adres Caritas.

Organizując transport proszę pamiętać, że na jedną osobę przysługuje ok. 10 kg żywności. Są to konserwy mięsne, produkty mięsne w słoikach, mąka, makaron, dania gotowe. Żywność znajduje się w magazynie przy ul. Dembowskiego 24 w Zamościu – dawna kaplica Parafii Świętego Brata Alberta. Będzie można ją odbierać w dniach  20-21 stycznia 2022 w godzinach od 900 do 1400.

Ks. Marcin Jakubiak
Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej