Ogłoszenie dla parafii zamojskich

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu informuje, że VII Orszak Trzech Króli w Zamościu pod honorowym patronatem J.E. Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, Starosty Zamojskiego Pana Stanisława Grześko, Prezydenta Miasta Zamościa Pana Andrzeja Wnuka po wprowadzeniu kwarantanny narodowej odbędzie się w zmienionej formie.

W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą do Księży Proboszczów o zachęcenie wiernych podczas ogłoszeń parafialnych w dniu 3 stycznia 2021 roku do pobrania materiałów Orszakowych w dniu 6 stycznia i połączenia się z Orszakiem Trzech Króli.

Będą to korony, śpiewniki, chorągiewki, a także słodki poczęstunek – pączki z Cukierni Jutrzenka hermetycznie pakowane.

W dniu 5 stycznia 2021 r. dostarczymy je do wszystkich kościołów.

Za okazaną pomoc bardzo serdecznie dziękujemy.

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Małgorzata Farion - prezes

tel. 606 918 033

Aktualny program przedstawia się następująco:

6 stycznia 2021r. (środa):

Godz. 10.30 – Msza Święta w Parafii pw. Świętego Krzyża w Zamościu.

Oprawa muzyczna – Władysław Swacha – skrzypce, Joanna Greszta, Mariusz Rzeszot – organy, śpiew.

W Eucharystię włączeni zostaną Trzej Królowie, Święta Rodzina, uczniowie SP 2 i SP 6 w Zamościu.

Mszę Świętą transmitować będzie Katolickie Radio Zamość.

1. Około godz. 11.30 po wyjściu, na schodach kościoła odbędzie się scena biblijna „Narodzenie Zbawiciela” w wykonaniu Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

Na zakończenie sceny pokłon Dzieciątku Jezus oddadzą Trzej Królowie i uczestnicy Orszaku.

1. Po zaśpiewaniu kolędy Trzej Królowie i Święta Rodzina wyruszą samochodem „królewskim” na ulice i place Zamościa, niosąc radość chorym w szpitalach i mieszkańcom zamojskich parafii.

Podjadą pod każdy kościół i pokłonią się Panu Jezusowi z samochodu.

Głównym postaciom towarzyszyć będzie z kolędowaniem Szkoła Muzyczna Yamaha Zamość, na oddzielnym samochodzie. Orszak poprowadzi motocyklista z flagą Orszakową.

Mieszkańcom naszego miasta planujemy upublicznić mapę przejazdu.

1. Rynek Wielki – Banici Zamojscy - Fundacja na  schodach ratusza oddadzą salwę honorową na cześć Narodzenia Zbawiciela, Nowego 2021 Roku, zakończenia Jubileuszu 440-lecia założenia miasta Zamościa.

VII Orszak Trzech Króli w Zamościu odbędzie się z zachowaniem wszystkich zasad obowiązujących podczas pandemii.

Będzie transmitowany przez Patronów Medialnych naszego Orszaku.