Zmarł ks. kan. Leon Rogalski (l. 67) - DATA POGRZEBU

Urodził się 13 lutego 1953 roku w Oleszycach koło Lubaczowa.

Przekazany przez Boga dar życia pielęgnowali pobożni rodzice, oraz nauczyciele i wychowawcy. Do szkoły uczęszczał w rodzinnej miejscowości Stare Oleszyce, Lubaczów i Oleszyce.

Po zdaniu matury, ponad 4 lata pracował w instytucji państwowej. W tym czasie dojrzewało w jego sercu powołanie do kapłaństwa. Wpływ na formację duchową odegrał fakt wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Studia Teologiczne rozpoczął w Przemyślu w Wyższym Seminarium Duchownym, które kontynuował przez 4 lata, następnie 2 lata studiował w Lublinie w Wyższym Seminarium Duchownym i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
   Święceń diakonatu udzielił śp. J.E. ks. bp Piotr Hemperek w Katedrze Lubelskiej, a kapłańskie w dniu 16 grudnia 1984 r. J.E. ks. bp Marian Jaworski w prokatedrze w Lubaczowie.
   1 stycznia 1985 r. rozpoczął pracę jako wikariusz w parafii Łukawiec koło Lubaczowa w Sanktuarium Matki Bożej Tartakowskiej.
   25 sierpnia 1987 r. został przeniesiony do parafii Matki Bożej Różańcowej w Lubyczy Królewskiej.
   Po przepracowaniu ponad 4 lat – 5 stycznia 1992 r. został mianowany proboszczem w parafii św. Antoniego w Rudzie Różanieckiej koło Narola, pełniąc posługę do 30 czerwca 2000 r. W tejże parafii pracował też jako Kapelan Domu Pomocy Społecznej.
   Z dniem 1 lipca 2000 r. podjął pracę na terenie parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie, jako Kapelan Domu Pomocy Społecznej i w Sanatorium Dziecięcym w Krasnobrodzie, a w czerwcu 2008 r. został mianowany Kapelanem Domu Pomocy w Majdanie Wielkim.

Ks. Leon Rogalski zmarł w sobotę, 21 listopada 2020 r.

Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka zostanie odprawiona we środę, 25 listopada 2020 r. o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie (Sanktuarium).

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego – czwartek, 26 listopada 2020 r. o godz. 12.00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Oleszycach.

Śp. ks. Leona polecajmy w modlitwach Miłosierdziu Bożemu.