Kurs Formacji Biblijnej

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych rozszerzeniem swojej wiedzy biblijnej do uczestnictwa w Kursie Formacji Biblijnej. Jest on prowadzony pod patronatem Dzieła Biblijnego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz INB Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II.

Kurs Formacji Biblijnej
Zamość 2014 – 2015
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych rozszerzeniem swojej wiedzy biblijnej do uczestnictwa w Kursie Formacji Biblijnej. Jest on prowadzony pod patronatem Dzieła Biblijnego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz INB Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Kurs kierowany jest do osób pełnoletnich, zarówno duchownych, jak i świeckich zainteresowanych pogłębieniem swojego kontaktu z żywym Słowem Bożym poprzez poszerzenie wiedzy biblijnej. Poprzez uczestnictwo w zajęciach oferowanych w ramach kursu uczestnik otrzymuje solidne podstawy pracy z tekstem biblijnym, wśród których najważniejsze stanowią: poznanie tła historycznego, geograficznego oraz kulturowego ksiąg biblijnych, Starego, jak i Nowego Testamentu; procesu ich powstawania; zaznajomienie się z metodami interpretacji Pisma Świętego; przesłaniem teologicznym oraz sposobami aktualizacji orędzia biblijnego w świecie współczesnym.
 Cele kursu stanowią:
- nabycie umiejętności interpretacji tekstu biblijnego i jego aktualizacji;
- kształtowanie duchowości biblijnej;
- pomoc w nabywaniu umiejętności wykorzystania Pisma Świętego w duszpasterstwie;
- formacja animatorów Dzieła Biblijnego, grup biblijnych oraz innych ruchów apostolskich
Wykłady w roku akademickim 2014/2015

6.12.

Przerwa

Sesja naukowa, nabożeństwo Słowa Bożego oraz wręczenie dyplomów

·         Biblijna historia zbawienia (BHZ) ks. dr Gabriel Cisek;
·         Wstęp ogólny do Pisma Świętego (WPŚ) ks. mgr Krystian Malec;
·         Wstęp szczegółowy do Starego Testamentu (WST) ks. mgr Witold Bednarz;
·         Wstęp szczegółowy do Nowego Testamentu (WNT) p. mgr lic. Barbara Misiuro.
Koszt kursu dla uczestnika na cały rok wynosi 200 zł. Pytania i zapisy do 19 X 2014 r. prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]
lub telefonicznie na numer: 662 777 915
Istnieje możliwość zapisania się podczas pierwszych dni wykładowych. Wszystkich rozpoczynających kurs prosimy o dołączenie zgody przełożonego (osoby duchowne, konsekrowane) lub opinii duszpasterza (osoby świeckie).
Uroczysta Msza Święta inauguracyjna będzie sprawowana dnia 19 X 2014 r. o godz. 8.00 w kościele pw. MB Królowej Polski w Zamościu.
ks. dr Gabriel Cisek
Diecezjalny Moderator