100-lecie parafii Werbkowice

7 listopada 2019r. parafia św. Michała Archanioła w Werbkowicach świętowała jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Na Eucharystii dziękczynnej pod przewodnictwem bp. Mariusza Leszczyńskiego licznie zgromadzili się parafianie jak również kapłani pracujący i pochodzący z terenu parafii.

…Oto siewca wyszedł siać…(ziarna)padły na glebę żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny…  (Mt 13, 3-8)

„W 100-letniej tradycji Parafii Werbkowice ziarno łaski owoc swój wydało. Czym stuletnia Wspólnota nasza się szczyci -jakie jest Jej współczesne oblicze…” /p. Wiesława Nawrocka/

Do obchodów stulecia wspólnota parafialna przygotowywała się już od początku roku.  Z okazji jubileuszu została zorganizowana m.in.  pamiątkowa wystawa, otwarta uroczyście w dniu odpustu ku czci św. Michała Archanioła,  2 listopada wierni zgromadzili się na wieczorze wspomnień poświęconym śp. Ks. Franciszkowi Klingerowi i zmarłym księżom wikariuszom.  W każdą niedzielę w ramach ogłoszeń były prezentowane najciekawsze fragmenty kroniki parafialnej.

al. Grzegorz Reszczyński