Uroczystości odpustowe w Katedrze 2019

fot. Katarzyna Muszyńska - Katolickie Radio Zamość
Parafia katedralna w Zamościu w sobotę (07.09) przeżywała uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej.

Odpust związany jest z obecnością w katedrze obrazu Matki Bożej Opieki Odwachowskiej. Sumie odpustowej w południe przewodniczył ks. abp Józef Michalik, bp senior archidiecezji przemyskiej.

Wieczorna Eucharystia połączona była z I pielgrzymką kół różańcowych do katedry, Przewodniczył jej ks. Julian Brzezicki, diecezjalny moderator Żywego Różańca, zaś homilię wygłosił ks. Sylwester Zwolak, dyrektor Katolickiego Radia Zamość i Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej.

Po Mszy św. nastąpiła procesja różańcowa wokół katedry i Apel Jasnogórski. a także z procesją różańcową i Apelem Jasnogórskim.