Diecezjalny Dzień Katechetyczny

Serdecznie zapraszamy wszystkich katechetów (duchownych i świeckich) na Diecezjalny Dzień Katechetyczny, który odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia br. w Katedrze zamojskiej.

Program rozpocznie się już o godzinie 9.30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O godzinie 10.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Mariana Rojka z błogosławieństwem na nowy rok katechetyczny 2019/2020.

PROGRAM SPOTKANIA:

godz.: 9.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz.: 10.00 – Msza św. /przewodniczy ks. bp Marian Rojek/

godz.: 11.00-11.30 – Przerwa na kawę

godz.: 11.30 – Wykład na inaugurację roku katechetycznego: ks. mgr lic. Marcin Falkowski (wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie) – Przygotowanie do liturgii w katechezie.

godz.: 12.00 – Ogłoszenia WNiWK / zapisy na listę obecności, rozdanie Diecezjalnych Informatorów Katechetycznych/

W tym samym dniu, tj. 31 sierpnia br. w Kurii Diecezjalnej w Zamościu (sala pod kurią) o godz.15.00 odbędzie się spotkanie z katechetami oraz księżmi proboszczami parafii, gdzie są szkoły maturalne w sprawie przygotowania do Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę.

Ks. dr Piotr Brodziak - Dyrektor WNiWK Kurii Diecezjalnej w Zamościu