V RODZINNY SPORTOWY PIKNIK Z MYŚLĄ O MISJONARZACH W GRODZIE POSADÓW

Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Stowarzyszenie Miłośników Grodu Posadów oraz Urząd Gminy Telatyn serdecznie zapraszają w niedzielę, 14 lipca br. na V RODZINNY SPORTOWY PIKNIK Z MYŚLĄ O MISJONARZACH W GRODZIE POSADÓW, który w tym roku odbędzie się pod honorowym patronatem JE KS. BP. MARIANA ROJKA I POSEŁ DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO PANI BEATY MAZUREK.

Piknik adresowany jest do rodzin i jednym z istotnych jego celów jest integracja poszczególnych grup wiekowych, ożywienie ducha rodzinnego i misyjnego, prezentacja umiejętności artystycznych i sportowych, zachęcanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz konkursach, stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci na terenie Grodu. Impreza stanie się także okazją do promowania współpracy animacji, formacji oraz modlitwy o pokój i solidarność pomiędzy ludźmi.

W czasie imprezy będzie można wspomóc misjonarzy kupując los na loterii fantowej lub zostawiając ofiarę na środki transportu, wspierając akcję MIVA Polska.

W programie imprezy od godz. 14:00: X Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym, Mistrzostwa Posadowa w Wędkowaniu, Konkurs na najładniejszy zamek z piasku, Konkurs strzelania z łuku, Konkurs na potrawę regionalną, a także wycieczka po Grodzie, pływanie starodawną łódką i rowerkiem wodnym po stawie, grillowanie własnego prowiantu, rozmowy z misjonarzami, występy artystyczne, loteria i kawiarenka misyjna i wiele innych atrakcji. A o godz. 21:00 na scenie pod Grodem Koncert Zespołu SOLARIS.

Mamy nadzieję, że Piknik pozostanie w pamięci uczestników jako przyjemnie, mądrze i ciekawie spędzony czas.

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia (w ubiegłym roku w Grodzie bawiło się blisko tysiąc osób) wymaga znacznych nakładów dlatego wzorem ubiegłego roku uprzejmie zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej imprezy poprzez przysłanie materiałów na loterię fantową.

W zamian oferujemy miano sponsora imprezy podczas występów na scenie pod Grodem.

Uzyskanie przychylności dla naszego przedsięwzięcia byłoby dla nas, organizatorów i uczestników, ogromnym wsparciem.

Z wyrazami szacunku i nadzieją na spotkanie

ks. Andrzej Łuszcz

dyrektor Dzieł Misyjnych Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej

Proszę Czcigodnych Księży Proboszczów o podanie tej informacji w ogłoszeniach parafialnych 7 i 14 lipca 2019 r.