Ogólnopolski Spływ Kajakowy Szlakiem Papieskim Jana Pawła II w dniu 20-21 czerwca 2014 r.

Spływ kajakowy Szlakiem Papieskim Jana Pawła II to również rekolekcje w drodze. W trakcie spływu każdego dnia Msza św., rozważanie Słowa Bożego i dzielenie się nim, rozważanie Aktów Zawierzenia, konferencje, modlitwa różańcowa, Apel Jasnogórski i wspólne czuwanie przy ognisku.
Spływy kajakowe trasą którą pływał Ks. Karol Wojtyła są okazją do dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II. Chcemy naśladować w praktyce naszego wielkiego Świętego i uczyć się od niego jak spędzać wolny czas, aby był on również rozwojem naszego życia duchowego. Trasę Szlaku Papieskiego wyznacza spływ kajakowy, który ks. Karol Wojtyła rozpoczął wraz z młodymi naukowcami krakowskiego środowiska akademickiego, na stałe współpracującymi z ich duchowym opiekunem, w dniu 19 lipca 1954 roku. W spływie tym wzięło udział 9 osób, które wraz z „Wujkiem” do augustowskiej mety dopłynęło szczęśliwie w dniu 31 lipca 1954 roku. Pielgrzymowanie Kajakowym Szlakiem Papieskim Tajemnice Zawierzenia jest szczególną okazją do poznawania Boga, historii i przyrody na trasie liczącej ponad 140 km. Ważne jest, aby przemierzając te przepiękne okolice, znaleźć czas na rozważanie wielkiego przesłania, jakie Jan Paweł II pozostawił nam w swoich wielkich Aktach - Tajemnicach Zawierzenia.
Spływ Kajakowy Szlakiem Papieskim w dniu 20-21 czerwca 2014 r. obejmie trzy pełne etapy szlaku papieskiego realizowane w ciągu dwóch dni.
I etap: Wigry – Frącki (20.06. - piątek)Akt osobistego Zawierzenia Jana Pawła II Matce Bożej
Rozważając Akt osobistego Zawierzenia Jana Pawła II Matce Bożej – TOTUS TUUS (6.06.1979) dopłyniemy do Frącek.
II etap: Frącki – Mikaszówka (21.06.- sobota)Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
Organizator - Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji i Centrum Oświatowo Dydaktyczne Ełckiej Kurii Diecezjalnej
Chętnych do udziału proszę o kontakt [email protected] lub pod numerem telefonu 504 505 419
Ks. Tadeusz Solski