4 marca 2022 r. - dzień modlitwy i pokuty ...

W piątek, 4 marca 2022 r. o godz. 15.30 odbędzie się w katedrze zamojskiej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka.

Wcześniej o godz. 15.15 - zostanie odprawiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Głównym przesłaniem modlitwy będzie zadośćuczynienie i przebłaganie Pana Boga za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

Serdecznie zapraszamy do udziału duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, szczególnie z parafii zamojskich.

„Komunikat Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży w związku z dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Do odczytania w kościołach i kaplicach w niedzielę 27 lutego br.” Wyżej wymienionym dokumentom towarzyszą materiały pastoralno-liturgiczne, przygotowane na Dzień Modlitwy i Pokuty 2022. Zbyt duża objętość załączników przekracza możliwości techniczne przekazu pocztą elektroniczną, dlatego podaję poniżej link, za pośrednictwem którego można je pobrać: