Jubileusz Legionu Maryi

Ks. Konrad Bulak
W parafii pw. św. Mikołaja w Grabowcu świętowano jubileusz istnienia prezydium Legionu Maryi.

Legion Maryi jako stowarzyszenie ludzi świeckich obecny jest we wspólnocie od 20 lat. Główne uroczystości rocznicowe miały miejsce w środę, 7 listopada, w rocznicę śmierci założyciela Legionu Maryi – Franka Duffa.

Prezydium Matki Bożej Szkaplerznej powstało przed 20 laty, dzięki otwartości ówczesnego proboszcza, ks. Stanisława Budzyńskiego, który po zapoznaniu się z apostolatem Legionu Maryi zapragnął, by taka grupa powstała w Grabowcu. Tak też się stało. 11 listopada 1998 roku powstało prezydium w Grabowcu. Obecnie w prezydium działa 18 sióstr czynnych i 28 wspierających. Obecnie kierownikiem duchowym jest ks. Zygmunt Żółkiewski.

Uroczystości 20 – lecia istnienia Legionu Maryi w Grabowcu rozpoczęły się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której ks. Zygmunt Żółkiewski zawiązując wspólnotę, powitał wszystkich przybyłych kapłanów, przedstawicieli zarządu Komicjum z Zamościa, wszystkich legionistów Maryi. Historię powstania i działalności grabowieckiego prezydium przedstawiła siostra Henryka Litwin. Następnie kierownik duchowy prezydium, ks. Zygmunt poprowadził modlitwy wstępne i Katenę Legionu Maryi. Głównym punktem uroczystości była Eucharystia, której przewodniczył ks. Stanisław Budzyński. Wraz z nim przy ołtarzu modlili się: ks. Zygmunt Żółkiewski, ks. Marek Barszczowski, ks. Włodzimierz Kwietniewski i ks. Krzysztof Hawro, który wygłosił okolicznościową homilię.
Uroczystość zakończyła się wspólną agapą